ABD’li şirketten inanılmaz hizmet:Uzaya gönderilecek cenazeler güneşin etrafında dönecek

Şimdiye kadar “uzay cenazesi” konseptiyle insan kalıntılarını uzay araçlarıyla dünya yörüngesine ya da Ay’a yollayan firma, “Voyager Memorial Space Flight” isimli misyon kapsamında içinde insan külleri ve DNA örnekleri bulunan 196 kapsülü 330 milyon uzaklıkta bulunan, güneşin etrafındaki bir yörüngeye göndereceğini duyurdu. Böylelikle gönderilecek kapsüller güneşin etrafında dönecek.

ARALARINDA ÜNLÜ İSİMLER VAR

Gerry ve Elizabeth Paulus, kalıntıları yakında uzayın derinliklerine inecek olan 200 bireyden biri.

Uzun seyahatleri sevdiğini söyleyen Elizabeth, son seyahatlerinin en hoş seyahatleri olacağını düşünüyor. Gerry ise küçük bir kesiminin bile binlerce yıl boyunca kozmosu keşfedeceğini bilmekten heyecan duyduğunu belirterek “Bu, kimsenin yapmadığı bir şeyi yapabilmemiz ve daha evvel kimsenin gitmediği yerlere gidebilmemiz için bir fırsattı” diyor.

Yeni misyon kapsamında kalıntıları yörüngeye gönderilecek isimler arasında “Uzay Yolu” dizisinin proje dizayncısı Yeniden Roddenberry ile aktörler James Doohan ve Nichelle Nichols’un da bulunduğu öğrenildi.

FİYATI 12 BİN 995 DOLARDAN BAŞLIYOR

Yeni hizmetin fiyatının ise 12 bin 995 dolardan başladığı belirtildi. Fırlatmaya tanıklık etme, ABD’deki Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonu’ndaki anma merasimine katılma ve fırlatma anında canlı yayın üzere hizmetlere erişimin de kelam konusu fiyata dahil olduğu kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir