Arda Turan’dan Arda Güler açıklaması! “Çok kıymetli ve çok değerli…”

Eyüpspor’un başına geçtiğinden beri Eyüpsultan Belediyesi Başkanı Deniz Köken’in kendisine çok yardımcı olduğunu söyleyen Arda Turan, “Eyüpsultan Belediyesi’nin başkanı olmasından daha çok bir abi üzere. Ben Eyüpspor’un başına geldiğimden beri bana da çok yardımcı oldu. Öncelikle bu türlü bir ortamı sağlamak çok değerli, çocukları düşünmek çok değerliydi. Biz de daima bir arada olalım, buna dayanak verelim dedik. Olağan bilhassa bu yaşta, bu gelişim çağında onlara dayanak vermek, onlara spor disiplini vermek, onları makus alışkanlıklardan uzaklaştırmaya çalışmak çok değerli. O yüzden kendisini ve vizyonunu tebrik ediyorum. İnşallah daha hoş şeyler yapılacaktır. Bugün gördüğüm görüntüden ötürü çok keyifli oldum” sözlerini kullandı.

“Altyapıdaki gençlerin, sporu eğitimle birlikte götürmeleri daha çok önemli”

Altyapıda oynayan gençlerin eğitimle bir arada spora yönlendirilmeleri gerektidiğini aktaran 36 yaşındaki çalıştırıcı, “Ben Eyüpspor’un altyapısına bakıyorum. U19 ekibimiz geçen sene şampiyon olmuştu. Bu sene de birtakım arkadaşlarımızı kampta kıymetlendiriyoruz. Bir tane de kardeşimizi A ekibe aldık. O yüzden gençlerin uygun sportmen olmaları çok kıymetli ancak onun öncesinde eğitimle birlikte sporu bir arada götürmeleri onlar için en kıymetli şeylerden biri. Buradan ailelere sesleniyorum. Kesinlikle eğitimle birlikte spora yönlendirmeleri gerekiyor. Altyapıdaki gençlerin, sporu eğitimle birlikte götürmeleri daha çok önemli” diye konuştu.

“Arda Güler, çok değerli ve çok değerli”

Arda Güler’in Real Madrid’e transferinin büyük bir gurur olduğunu söz eden Arda Turan, “Aynı şeyi Çağlar Söyüncü için de söyleyebilirim. O da Atletico Madrid’e transfer oldu. Bunlar bizim ülkemiz için değerli bedeller. Arda Güler, çok değerli ve çok kıymetli. Bizi çok ileriye taşıyacaktır. En büyük temsilcilerimizden olacaktır. Tahminen de Türk futbol tarihinin en değerli oyuncusu olacaktır. O yüzden dualarımız onunla, gurur duyuyoruz. Çok da heyecanlıyız. Bir an evvel alanlara çıksın” biçiminde konuştu.

Turan, Barcelona’dan da teklif alan Arda Güler’in tercihini Real Madrid’den yana kullanmasıyla ilgili ise “Artık kararını vermiş, onun için güzeli olsun deyip, onun için en hoş duaları edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir