Bursaspor nereye gidiyor?

ZÜBEYDE ÖZLÜ/HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Spor Panorama programına katılan Bursasporda Bugün Spor Koordinatörü Barış Yalım, Bursaspor’un son durumu hakkında açıklamalar yaptı.

“SON 7-8 YILDIR BURSASPOR TOPLULUĞU MATEMATİK PROFESÖRÜ OLDU”

Bursaspor’un aldığı galibiyetler ile hoş bir hava yakaladığını söyleyen Bursasporda Bugün Spor Koordinatörü Barış Yalım, “İlk olarak Buca maçına gideceğim. Orada 2-0’lık bir yenilgi var lakin yeterli bir oyun vardı. Âlâ bir oyun derken onu altını çizeyim 16 maçtır kazanamayan Bursaspor vardı. O müsabakanın 16 müsabakaya nazaran daha uygun olduğunu söyleyebilirim. Adıyaman’da ise Buca’da olduğu üzere oynarlarsa kazanacaklarına inanıyordum hakikaten de o denli oldu, 3-0 kazandılar. Daha sonra toplulukta bir kıpırdanma oldu. ‘Serik’i de yenip seriye bağlayabilir miyiz?’ diye çabucak matematiksel hesaplara girdik. Esasen son 7- 8 yıldır Bursaspor topluluğu ‘matematik profesörü’ oldu. Her dakika hesap kitap yapıyoruz. Oradan buradan puan hesaplamaları yapıyoruz ‘Acaba bir kurtarır yanı var mı?’ diye fakat kurtarır vaziyeti yok üzere duruyor.” dedi.

“HAKEM FAZİLET TEMEL CEZA ALANI DIŞINDAKİ DURUMA PENALTI ÇALDI”

Serik maçının kırılma noktası olarak hakemin yanlış penaltı karar olduğunu vurgulayan Bursasporda Bugün Spor Koordinatörü Barış Yalım, “Serik maçına âlâ başladık her ne kadar konum değerlendiremesek de sonrasında 2 gol bulduk. Birinci yarı 2-0 biter diye düşünüyorum tam o sırada hakem Fazilet Temel, ceza alanı dışındaki duruma penaltı çaldı. Durumun penaltıyla da alakası yok, faulle alakası yok ve ceza alanı dışında gerçekleşiyor. Nasıl bu türlü bir karar verebiliyor anlayamıyorum.” tabirlerini kullandı.

“BURSASPOR UZUN YILLARDIR BAĞLANTI SORUNU VAR”

Bursaspor’da bağlantı konusunda bir amatörlük olduğunun altını çizen Yalım, “Bursaspor kulübü uzun yıllardır irtibatı kuramıyor. Örneğin Serik maçında 3 futbolcu sakatlandı, ne oldu bunlara? Hiçbir açıklama yok. Evvelden bunlar daha sakatlandığı anda bilgilendirme geçiyorlardı. Şu an bunlar yapılmıyor ya da geç yapılıyor. Bu bahiste son yıllarda Bursaspor’da bir amatörlük var.” dedi.

BURSASPOR’DA KİM LİDER OLACAK?

Bursaspor’da gözler mayıs ayında yapılacak kongreye çevrildi. Kulübün asıl hedefini şirketleşmek olduğunu söyleyen çizen Barış Yalım, bu durum gerçekleşmezse başkanlık yarışı için aday olan isimleri tek tek sıraladı. İşte o isimler…

“Şu ana kadar adaylığını açıklayan Erkan Kamat, Emin Adanur ve Ali Ay bulunuyor. Bunun yanı sıra Sinan Bür ve idaresi işler yolunda giderse ve Bursa’nın takviyesini net bir formda hissederse kendileri de devam etme kararı alabilir. 4 net aday görülse de bu adaylar her geçen gün dökülmeye başladı yani son gün tek aday bile görebiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir